Evlere Paketleme İşleri

Evde Kurşun Kalem Paketleme İşi

Evde Kurşun Kalem Paketleme işi, özellikle okul dönemlerinde sıkça tüketilen bir kırtasiye malzemesi olan kurşun kalem, üretici firmalar tarafından koli ile evlere teslim edilerek paket ve paket içinde düzineler şeklinde hazırlanması istenir ve buna göre teslim alınmaktadır.

Evde Kurşun Kalem Paketleme işi Nedir – Nasıl Yapılır?

Sıkça tüketilen bir kırtasiye malzemesi olan kurşun kalem, üretici firma tarafından sipariş edilen miktarlarda ve istenilen ağaç türü kullanılarak üretilmektedir. Üretim safhasında üretici firma kurşun kalemleri iki ucu da kapalı olacak halde üretir. Bunun sebebi üretim ve taşınma safhasında üretilen ürünün zarar görmemesi ve tahrip olmamasıdır. Üretilen kurşun kalemler üretim işlemleri sonucu kolilenerek 2. aşama için hazır hale getirilir. Üretici firmaların 2. aşama için gereken titizlik ve paketleme ortamının maliyetli olması sebebi ile hazırlanan ürünler araç ile evlere paketleme işlemi yapılması için teslim edilir. Ürünler koli bazında teslim edilir ve teslim edilen ürünler ile beraber düzine desteleme kağıdı, kalem traş ve paket verilmektedir. Ortalama olarak 1 kolide yaklaşık 150-200 düzine arası kurşun kalem bulunmaktadır.

Üretici firma sizinle iletişim kurduktan sonra Ekip sayınız ve iş potansiyelinize göre koli bazında adresinize kurye ile teslimat yapılmaktadır. Kurşun kalem paketleme işi yaz ayları hariç süreklilik arz eden bir ek iştir. Bu nedenle yapacağınız paketleme işine göstereceğiniz özen sonucu firma ile sürekli çalışa bileceksiniz. Ürünler size koli bazında teslim edilecek olup, sizden istenilen kalem uçlarının verilen kalem traş ile açılarak öncelikle 12 adet düzine haline getirilmesidir. Bu aşamada kalem ağacı üzerinde görülen bir çatlak veya kalem ucu açılırken yaşanılan bir aksilik sonucu ürün defolu olarak ayrılacaktır ve kesinlikle bu tip ürünler düzineye dahil edilmeyecektir. Kurşun kalem paketleme işinde adım adım gidilmesi hem pratiklik açısından hemde düzenli çalışa bilmeniz için mantıklı bir adım olacaktır. Öncelikle kalem uçlarının açılması ve kalem ucu açılırken defolu görülen ürünlerin ayrılması ilk aşama için uygun olacaktır. Kalem uçlarının açılması ve defolu ürünlerin ayrılması sonucu artık işiniz daha da kolaylaşacak ve paketleme işine geçebileceksiniz. Öncelikle düzine haline getirilen kalemler verilen düzine paket kağıdına geçirilecektir. Düzine yapılan ürünler daha sonra içine 10 düzine sığan paketlere konulacaktır ve paket ağzı kendinden yapışkanlı olduğundan paketin bir daha açılması söz konusu olmayacaktır. Ancak bu aşamada dikkat edilmesi gereken husus, ucu açılmış olan kalemlerin paketlenirken zarar görmemesidir. Bu adımları geçtikten sonra işimiz, paketleri tekrar koliye koyarak son bulacaktır. Zor bir süreç gibi gözükse de aslında pratik ve diğer paketleme işlerine göre daha kazançlı bir iştir. Düzine başına 0,50 kuruş veya 1 lira gibi bir kazanç elde ederseniz.

Sizde evinizde ailenizle yada ekibinizle evde kurşun kalem paketleme işi yapmak isterseniz aşağıda bulunan başvuru alanına gerekli bilgileri girerek veya basvuru@evlerepaketlemeisi.com mail adresinden bize iletmeniz yeterlidir. Alınan başvurular aynı gün firmaya iletilecek olup, değerlendirme firma ilgilileri tarafından yapılacaktır.

382 Başvurular

Başvuru Yapmak için Tıklayınız