Ek İş Fikirleri

Kadınlar İçin Evde Yapılabilecek En İyi İş Fikirleri

Ev hanımlarının önemli bir kısmı, evde boş kaldığı süreyi iyi değerlendirmek ve paraya çevirmek istemektedir. Fakat bu zamanı nasıl kullanacağını bilemeyen veya karar veremeyenler de çoktur. Bu nedenle, kadınlar için evde yapılabilecek en iyi iş fikirleri listelenmiştir.

Örgü Örme

Örgü örme konusunda, yetenekli olan ve yapmaktan hoşlanan ev hanımları için gayet güzel bir fikirdir. Maliyeti düşük örgü örme işiyle iyi bir gelir kaynağı elde edebilirsiniz. Örgü örerek çok farklı şeyler üretebilirsiniz. Örnek olarak giysiler, cüzdanlar, çantalar, oyuncaklar ve daha farklı şeyler örebilirsiniz. Bunları satabileceğiniz güvenli bir iş yeri bulduktan sonra düzenli gelire sahip olabilirsiniz.

Mutfak İşleri

Ev hanımlarının hem becerikli olduğu hem de evinde rahatça yapabildiği bir iş fikri mutfak işleridir. Mutfaktaki maharetinizi gösterin ve yeni işinizin keyfini çıkarın. Dilerseniz kendiniz çalışın. Eğer hamur işlerinde maharetliyseniz börek veya kurabiye tarzı yiyecekler pişirebilirsiniz. Veya kahvaltılarda sıkça tüketilen reçel üretebilirsiniz. Vişne, çilek, kayısı gibi meyvelerden yaptığınız reçeller, ev yapımı reçel arayan piyasada kolayca satılacaktır. Bir firma için de çalışabilirsiniz. Örneğin mantı firmaları için mantı yapabilirsiniz. Çoğu firma mantı üretimini bu şekilde yapmaktadır.

Paketleme İşleri

Paketleme işleri, evinizde kolayca yapabileceğiniz iş fikirleri arasında yer almaktadır. Farklı iş yerlerinin farklı ürünleri paketlemesinde evinizden görev alabilirsiniz. Paketlemesini yapacağınız ürünler çok çeşitlilik gösterebilir. Kınadan sabuna,  çerezden pipete, iğneden balona birçok ürün paketlenebilir. Evinizde 3-5 saatinizi ayırarak bu işlerle para kazanabilirsiniz. Bu işleri yaparken, çalışma saatleriniz katı olmayacak, kendinize uygun vakitleri kendiniz ayarlayabileceksiniz.

İnternet

Bugün her eve girmiş olan internetle de para kazanabilirsiniz. İnternette bir blogger olabilirsiniz. İhtiyacınız sadece bir internet bağlantısı ve bilgisayar olacaktır. Özgün ve akıcı yazılarla geniş kitlelerin beğenisini kazanırsanız blogunuzu ilerletebilirsiniz. Sitenize reklamlar kovalayarak da bu işi paraya çevirebilirsiniz. Daha küçük düşünüyorsanız, online anketler de doldurabilir-siniz. Sadece size verilen soruları gerçekçi cevaplamanız size yeni bir gelir sağlayacaktır. Aynı zamanda videolar çekerek de interneti bir iş imkanı olarak kullanabilirsiniz. Çektiğiniz videolarla hem birikimlerinizi takipçilerle paylaşırken hem de para kazanabileceksiniz. Bu videolar genelde bilgi içerikli olacağından, anlatımınıza dikkat etmeniz faydanıza olacaktır.

Yazarlık

Yazarlık evinizdeyken rahatça yapabileceğiniz bir iştir. Özellikle son zamanlarda çoğalan serbest yazarlıkla istediğiniz veya hakim olduğunuz konularda makaleler yazabilirsiniz. Bu anlamda ilanları internette kolayca bulabilirsiniz. Daha büyük düşünüp e-kitap yazarlığı da yapabilirsiniz. Daha zahmetli de olsa çok daha ilerilere gidebilirsiniz. İhtiyacınız olan şey birazcık yazarlık kabiliyeti. Eğer bu işte gayet iyiyseniz kendi blogunuzu kurarak geniş kitlelere ulaşabilirsiniz.

Özel Ders

Eğer akademik bilgileriniz halen yerindeyse, çeşitli konulardan özel dersler vererek de para kazanabilirsiniz. Evde yapılabilecek iş önerileri arasında yer alan özel ders verme işi son derece popülerdir. Özellikle günümüz eğitim sisteminde artan özel ders taleplerini fırsata çevirebilirsiniz. Seviyenize ve tercihinize göre farklı sınıflardan öğrencilere bire bir veya grup şeklinde vereceğiniz 1 veya 2 saatlik dersler bütçeniz için önemli bir gelir kaynağı olabilir. Ek iş taleplerinizi sayfa altından iletebilirsiniz.

44 Başvurular

Başvuru Yapmak için Tıklayınız