hafta sonu ekis

Katalog Çekimi Yaparak Para Kazanmak

Katalog Çekimi Yaparak Para Kazanmak, günümüz internet alışverişinin hızla artması sonucu oldukça yaygın hale geldiğini söyleyebiliriz. Özellikle giyim sektöründe satış yapan internet sitelerinin, satışa koymak istedikleri ürünleri, kullanıcılarına daha iyi ve profesyonel bir biçimde sunmak amacıyla gerekli olan bir işlem olmaktadır. Bu konuda bir çok internet firması sürekli olarak yeniz yüzler aramakta olup, çekimler için ödenen ücretler de bir hayli yüksektir. Dilerseniz “Katalog Çekimi Yaparak Nasıl para kazanılır” ve bu işten ne kadar ücret alacağınızı kısaca değerlendirelim.

Katalog Çekimi işi Nedir, Ne kadar Kazanılır?

Giyim kategorisinde yine kendi içerisinde bir çok kategoriye ayrılan bu iş imkanında, fiziksel yapınız ve vücut ölçüleriniz oldukça önem arz etmektedir. Seçilen kategoriye göre çekimler yapılır ve aynı kişi için genellikle 1 den fazla kategori seçilmez. Örnek vererek açıklamak gerekir ise, içi giyim, spor giyim, dış giyim ve bunlarda kendi içlerinde birden fazla ayrışma göstermektedir. Burada önemli olan ürünü ön plana çıkaracak bir vücut ve yüz hattınız olmasıdır. Katalog çekimleri sayesinde ister kendiniz için isterseniz de çocuğunuzun katalog yüzü olarak öne çıkmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle iç giyim çekimleri bu sektördeki en iyi kazanç sağlayan işlerin başında gelmektedir. Çekimler genellikle saatlik olarak anlaşılır ve ortalama saatlik ücretler 100 ile 150 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Ve yine çekimler genellikle internet sitelerine ait ofis veya depo olmadığından bir arka fon aracılığı ile ev ortamında yapılmaktadır. Bu konuda genellikle uygun olduğunuz kategori ve giyeceğiniz markalar tanıtımı yaptıran site tarafından uygun görülmektedir. Ancak size uygun görülen iç giyim ürünleri ise ve sizde bunu yapmak istemez iseniz, ısrar edilmez ve uygun görülür ise farklı kategoriler seçilebilir.

Yazımızdan da anlaşılacağı üzere bu sektörde oluşan talep ve genellikle bu talepleri karşılayan ajans firmaları, esas ödeme tutarı üzerinden kar payı aldığından ve kişilere düzenli ödeme yapmadığından, firmalar katalog çekimi yaptırmak için personel sıkıntısı yaşamaktadır. Bu sebeple eğer kendinize güveniyorsanız, sayfa altına yaşadığınız şehir ve çekim yapabileceğiniz kategoriyi belirtir bir şekilde başvuru oluşturmanız yeterli olacaktır. Ayrıca aşağıda verilen ajanslar ile de hemen iletişime geçebilirsiniz.

 • http://www.oyuncumodel.com/
 • https://imcajans.com/
 • http://www.ajansella.com/
 • http://www.maxiproduksiyon.com/
 • https://www.castistanbul.com/

15 Başvurular

Başvuru Yapmak için Tıklayınız

 • Ankara’da yaşıyorum. Görsel sanatlar mezunuyum. Uzun zamandır fotograf çekiyorum. Ürün pazarlamada tanıtım fotograflarının önemi büyük. Bu işe talibim.

 • Merhaba katalog resim çekimi için bu başvurumuz. Bengü Kanlı benim kızım, lise öğrencisi 15 yaşında. Pijama katalog çekimi ve coca cola reklam filmi tecrübesi var. Nezahat Kanlı/ Annesi

 • Tercihim Dıs giyim icin katolog cekimlerine katilmak istiyorum istanbul beylikduzunde yasyorum ogretmenim acil olarak donerseniz sevinirim

 • Süper iş imkanlarından ben de faydalanmak istiyorum hem oğlumla vakit geçirip hem para kazanmak harika olacak

 • izmir menemen’de oturuyorum dış giyim ve spor giyim için bu işe talibim fakat ben gaziemir,sarnıç’ta bir fabrikada çalışıyorum.Cumartesi akşam 17.00 Pazar günü iş olursa saat 15.00 gibi işten çıkıyorum 1-2 saat müsait oluyorum pazar günü iş olmassa tatil gün boyu boş oluyorum uygunsa bu talibim.

 • Kocaeli\Gebze’de yaşıyorum tesettür giyim ve spor giyim için katalog çekimlerine katılmak isterim.

 • Yalnızca hafta sonu çalışma imkanım var dış giyim katalog çekimi tercihimdir. Giydiğim kıyafetler kendini gösterir =)