internetten ekis

Youtube ile internetten Para Kazanmak

Youtube ile internetten Para Kazanmak aslında çok basit ve kolay bir işlemdir. Sıradan internet kullanıcılarının bile yapabileceği bir kaç  işlem sonucu hiç beklemeden youtube ile para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu yazımızda internetten para kazandıran bir seçenek olarak gördüğümüz youtube ile para kazanma detaylarını açıklayacağız. Sizde youtube ile para kazanmak istiyorsanız lütfen adım adım takip ediniz.

Youtube Nedir?

Youtube, google şirketi tarafından daha ilk çıktığı günlerde satın alınan bir video oynatma portalıdır. Bir çok Ülke de bulunan depolama alanları ile gün geçtikçe büyüyor ve var olan sistem hafızasını yenilemektedir. Sadece kullanıcı yayınlarına yer veren youtube, başarılı mühendisleri sayesinde her geçen gün kendini geliştirerek kullanıcılara daha iyi ve keyif alacakları bir platform sunma amacı ile çalışmaktadır. Her yaştan kullanıcıya açık olan bu platform sayesinde, ilginizi çekebilecek kategorilerde video izleyebildiğiniz gibi, kendi videolarınızı da yükleyerek’te para kazanmak mümkündür.

Youtube Adsense ile Nasıl Para Kazanılır?

Youtube hesabınızda para kazanmak için öncelikle yapmanız gereken işlem, Youtube Adsense hesabı için başvuru yapmaktır. Youtube için Adsense hesap başvurusu çok basit ve çok kısa sürede onaylanan bir işlemdir. Başvuru için google adsense başvuru buraya tıklayınız. Adsense başvurunuzu yaparken youtube hesabınıza yüklenmiş bir kaç video olması gereklidir. Bu adımları kolayca geçtikten sonra ilk yapmanız gereken adsense hesabınıza gerçek bilgiler girmeniz ve güncellemenizdir. Bilgiler güncel olmadığı taktirde google adsense ödemesi alamazsınız ve hesabınız kapatılabilir. Bu işlemlerden sonra youtube hesabımıza tekrar dönüyoruz ve youtube kullanıcı arayüzünde bulunan video yöneticisi sekmesine girerek daha önce yüklenmiş olan videolar için para kazanma seçeneğini aktif yapıyoruz. Ayrıca her yeni yükleyeceğimiz video için para kazanma seçeneğinin aktif olması gereklidir. Sorunsuz olarak buraya kadar geldiğinizi varsayıyoruz ve kazançlarınızı adsense hesabınız üzerinden takip etmeniz gerekeceğini belirtmek istiyoruz. Her ayın 10’undan sonra kazançları kullanıcı hesaplarına yansıtan adsense ile sizde hesap takibinizi bu süreye göre yapabilirsiniz ve istediğiniz zaman paranızı çekebilirsiniz.

Zor gibi gözükse de aslında youtube ile para kazanmak çok kolaydır. Kazancını her zaman paylaşan tarafta olan google ile Youtube hesabınızda dikkat etmeniz gereken en önemli etken, bir sanatçıya ait telif hakkı bulunan video, klip gibi içerikler yüklememek ve yine başkasına ait bir videoyu youtube eklememektir. Aksi halde bir kaç telif hakkı ihlali sonrası youtube hesabınızı kapatabilir. Bu yüzden daha çok özgün videolar yüklemeniz yada var olan youtube videoları tekrar özgünleştirerek yüklemenizi öneririz. Google de bu konu hakkında arama yaparsanız daha fazla kaynağa ulaşabilirsiniz. Bu konu hakkında her türlü soru ve yardım için sayfa sonunda bulunan başvuru alanı üzerinden bize iletebilirsiniz.

5 Başvurular

Başvuru Yapmak için Tıklayınız